Od 9. do 12. decembra 2010 je v Lizboni potekalo evropsko tekmovanje v poklicnih spretnostih EuroSkills 2010.
 
V 52 poklicnih panogah se je pomerilo 500 tekmovalcev iz 31 držav. Slovenijo je zastopala reprezentanca 15 tekmovalcev v 6 poklicnih panogah. Naši tekmovalci so osvojili šest posamičnih medalj in dve ekipni medalji.

Ime
Priimek
Mentorska šola
Tekmovanje
Menotr/Sodnik na EuroSkills 2010
Dosežki
Anita Pozvek Šola za hortikulturo in vizualne umetnosti Celje Cvetličarstvo – cvetličar Matjaž Pustoslemšek medalja za odličnost
Maja Seražin Šola za hortikulturo in vizualne umetnosti Celje Cvetličarstvo - cvetličar Matjaž Pustoslemšek medalja za odličnost
Marinka Žitnik Elektrotehniško-računalniška strokovna šola in gimnazija Ljubljana Informatika - Projektni vodja Andreja  Vehovec
Milan Podbršček
Gabrijela Krajnc
srebrna medalja posamično in srebrna medalja skupinsko
Peter Virant Elektrotehniško-računalniška strokovna šola in gimnazija Ljubljana Informatika - Strokovnjak za mikrosoft Andreja  Vehovec
Milan Podbršček
Gabrijela Krajnc
medalja za odličnost in srebrna medalja skupinsko
Slavko Žitnik Elektrotehniško-računalniška strokovna šola in gimnazija Ljubljana Informatika - Strokovnjak za CISCO Andreja  Vehovec
Milan Podbršček
Gabrijela Krajnc
zlata medalja posamično posamično in srebrna medalja skupinsko
Miha Longino Elektrotehniško-računalniška strokovna šola in gimnazija Ljubljana Informatika -  Strokovnjak za odprto kodne sisteme Andreja  Vehovec
Milan Podbršček
Gabrijela Krajnc
medalja za odličnost podamično in srebrna medalja skupinsko
Martin Rojc Tehniški šolski center Nova Gorica, Višja strokovna šola Mehatronika - Tehnik mehatronike Tomislav Čermelj
Mitja Miklavič Tehniški šolski center Nova Gorica, Višja strokovna šola Mehatronika - Tehnik mehatronike Tomislav Čermelj
Urška Kalan Srednja trgovska šola Ljubljana Aranžerstvo – Aranžer Ksenija Sajovic bronasta medalja
Nives Koblar Srednja trgovska šola Ljubljana Aranžerstvo - Aranžer Ksenija Sajovic bronasta medalja
Denis Štrok Višja strokovna šola Maribor, oblikovanje materialov-les Lesarstvo - Stavbno mizarstvo Boris Potočnik
Zlatko Jesenik
Andrej Otto
Anton Hrastar
medalja za odličnost posamično in srebrna medalja skupinsko
Boštjan Pajk ŠC Novo mesto-Srednja gradbena in lesarska šola Lesarstvo - Pohištveno mizarstvo Boris Potočnik
Zlatko Jesenik
Andrej Otto
Anton Hrastar
srebrna medalja posamično in srebrna medalja skupinsko
Marko Merkač ŠC Slovenj Gradec-Srednja gostisnko turistična in lesarska šola Lesarstvo - Tehnik za strojno obdelavo lesa Boris Potočnik
Zlatko Jesenik
Andrej Otto
Anton Hrastar
srebrna medalja posamično in srebrna medalja skupinsko
Borut Jovan Višja strokovna šola za gostinstvo in turizem Maribor Gostinstvo in turizem – Kuhar Gorazd Halič
Srečko Koklič
medalja za odličnost
Lidija  Šijanec Višja strokovna šola za gostinstvo in turizem Maribor Gostinstvo in turizem – Natakar Gorazd Halič
Srečko Koklič
medalja za odličnost

Sprejem slovenske ekipe EuroSkills 2010 pri predsedniku Republike Slovenije