Od 4. do 6. Oktobra 2012 je v Spaju v Belgiji potekalo evropsko tekmovanje v poklicnih spretnostih EuroSkills 2012. Slovenijo je zastopalo 14 tekmovalcev, v šestih poklicnih panogah: cvetličarstvo, aranžerstvo, kuharstvo in strežba, informatika, mehatronika, lesarstvo. Več kot 400 tekmovalcev iz 26 držav se je pomerilo v več kot 40 poklicnih panogah. Za Slovenijo je Andrej Kodele, Šolski center Nova gorica osvojil srebrno odličje v panogi lesarstvo, Neli Selan BIC Ljubljana, Višja strokovna šola pa je osvojila medaljo za odličnost v panogi kuharstvo.

Luka Filipič
Mentorska šola: Elektrotehniško-računalniška strokovna šola in gimnazija Ljubljana 
Mentor: Andreja Vehovec
Sodnik: Andreja Vehovec

Fedja Beader
Mentorska šola: Elektrotehniško-računalniška strokovna šola in gimnazija Ljubljana 
Mentor: Andreja Vehovec
Sodnik: Andreja Vehovec

Jaka Konda
Mentorska šola: Elektrotehniško-računalniška strokovna šola in gimnazija Ljubljana 
Mentor: Andreja Vehovec
Sodnik: Andreja Vehovec

Tadej Turk
Mentorska šola: Tehniški šolski center Kranj, višja strokovna šola    
Mentor: Tomislav Čanjuga
Sodnik: Tomislav Čermelj

Jure Svetelj
Mentorska šola: Tehniški šolski center Kranj, višja strokovna šola    
Mentor: Tomislav Čanjuga
Sodnik: Tomislav Čermelj

Neli Selan
Mentorska šola: BIC Ljubljana, višja strokovna šola    
Mentor: Marjeta Cevc
Sodnik: Marjeta Cevc

Tomaž Primc
Mentorska šola: BIC Ljubljana, višja strokovna šola    
Mentor: Janez Žust
Sodnik: Janez Žust

Simona Šinkovec
Mentorska šola: BC Naklo            
Mentor:  Sonja Jerič Štefe
Sodnik: Matjaž Pustoslemšek

Karmen Resnik
Mentorska šola: Rožcar d.o.o.           
Mentor:  Marjan Planinšek
Sodnik: Matjaž Pustoslemšek

Nastja Hrga
Mentorska šola: Šolski center Ptuj, Ekonomska šola       
Mentor: Vesna Emeršič
Sodnik: Vesna Emeršič

Amalija Šegula
Mentorska šola: Šolski center Ptuj, Ekonomska šola       
Mentor: Vesna Emeršič
Sodnik: Vesna Emeršič

Andrej Kodele
Mentorska šola: TŠC Nova Gorica, SPLŠ           
Mentor: Marko Peršič
Sodnik: Andrej Otto

Mitja Mandelj
Mentorska šola: Šolski center Novo Mesto, Srednja gradbena in lesarska šola            
Mentor: Anton Hrastar
Sodnik: Boris Potočnik

Gašper Pakiž
Mentorska šola: Srednja šola Kočevje          
Mentor: Drago Brinšek
Sodnik: Zlatko Jesenik

Slavko Žitnik
Vodja tima